Serwis uruchomiony
w styczniu, 2007 r.W okresie wiosny i lata aktualizowany co tydzień.

[Rozmiar: 141283 bajtów]

Autor strony: Witold Hoppel

Zdjęcia wykonane w większości aparatami: CANON 350D i CANON 400D. Niewielka część zdjęć wykonana została analogowym aparatem PRACTICA (niektóre Dionysie i Primule). Prawie wszystkie okazy, których zdjęcia zamieszczono w Galerii Roślin, pochodzą z naszej kolekcji.
Warunki uzyskania oryginałów zdjęć można otrzymać kontaktując się z autorem strony.


W styczniu 2008 r. strona została częściowo przebudowywana. Wprowadzony został nowy podział galerii roślin uwzględniający nowości z 2007 r.


W dniu 2 lutego 2008 dodany został fotoreportaż z naszego ogrodu zrealizowany przez panią Liliannę Sokołowską, zawodowego fotografa. Ciekawe jest spojrzenie obcej osoby na nasze dzieło.

Od wiosny 2008 r. co tydzień ukazuje się Tygodnik Ogródkowy - bieżące wiadomości z naszego ogrodu i inne drobiazgi. Tymi drobiazgami są relacje z ogrodów innych hobbystów oraz podróży Michała i moich.

Latem 2008 r. dodane zostały galerie z kilku polskich ogrodów (w tym trzy w Zielonej Górze)- warto się z nimi zapoznać, bo są naprawdę ciekawe.

We wrześniu 2008 r. dodana została galeria z ogrodu Państwa Grabowskich w Filipowicach k/Krakowa.

W styczniu 2009 r. znów zostały wprowadzone zmiany - tym razem bardzo znaczące. Wydzielone zostały części prowadzone przez Michała i Witolda. Wspólna jest galeria. Właśnie ona była jedną z przyczyn tych zmian. Czytelnicy tego nie odczuwali, ale wprowadzenie dodatkowego zdjęcia nowej rośliny w starych galeriach było bardzo pracochłonne. Nowa galeria bardzo to ułatwia, a dodatkowo działa w niej wyszukiwarka.

W 2009 r. kontynuowany był Tygodnik Ogródkowy, który zgodnie z internetową modą można nazwać blogiem. Jesienią galerie ogrodów zostały uzupełnione o dwie pozycje: Goczałkowice i Jarków. Uzupełniane są galerie roślin.